Nebýt expert je SVOBODA

14.2. 2016 Martina Benáčková 808x

Tvroba těchto stránek mě přivedla k zamyšlení,

jak celý tento koncept pojmout. Když jsem se pro inspiraci dívala na jiné weby o fotografování, všude se objevuje jedna rada za druhou, zdůrazňuje se technika a vybavení a já nic z toho nepovažuji za důležité a ani neumím.

Pro mě je důležité, aby foťák nebo telefon uměl udělat ostrou fotografii a zbytek se dá doladit v počítači. Možná mě za tento názor nějaký profesionální fotograf, co toto bude číst, ukamenuje, ale tak to prostě vnímám.

U focení nechci řešit rychlost uzávěrky, clonu a citlivost. Chci najít hezký záběr a zmáčnout spoušť.

SONY DSC

Nechci být odborník, který má výbavu za 100.000,- a za sebou několik let studování techniky focení. Chci si zkrátka vzít svůj foťák a jít ven. Čtení o manuálním nastavení mě vyloženě vyčerpává :).

Nechci se ani řídit nějakými pravidly, jak udělat záběr, které někdy někdo vymyslel, protože by mě zbytečně svazovala. Chci mít u focení čistou hlavu a vnímat srdcem.

Důležité je, aby člověk fotil rád a s láskou.  Někde jsem četla, že co dělá člověk s láskou, dělá hodně a co dělá hodně, dělá dobře. A tímto pravidlem se řídím. Čím více mám času fotit, tím více jsem se svými fotkami spokojená. Možná, že se někomu nebudou líbít, ale takový je život.

Všem se zkrátka nelíbí stejné věci. Já, například, neřeším, že na fotce chybí kousek hlavy, když z té fotky mám dobrý pocit, radost, a když z ní něco hezkého vyzařuje. Profesionální fotograf by takovou fotku okamžitě mazal. Ale to já nejsem, takže si takovéhle věci můžu dovolit.

Nechtějte být za každou cenu dokonalí, chtějte být autentičtí, to je to co bych vám chtěla dneska sdělit.

 

Její záliba je zachycování krásných míst, lidí nebo okamžiků. Pomáhá lidem vytvářet krásné weby pomocí jejích fotografií. Formou balíčků fotek na míru. Její příběh si přečtěte zde >> Martina také vytvořila fotobanku ZDARMA, aby z její lásky k focení mohli těžit i ostatní. V tuto chvili pracuje na vlastní fotobance a vytvoření návodu, Jak si sám vytvořit vlastní e-shop.
Komentáře
  • Fotek na web není nikdy dost. Stáhněte si 50+7 fotografií zejména z Česka z Walesu a z cest. Najdete zde hlavně různé detaily, květiny, západy slunce a přírodu.