Tak to jsem já, Martina

 

 

Mojí vášní je život jako takový. Fotím, abych do něj zachytila krásu. Angličtina je moje vášeň, překládám a hraju si se slovy tak dlouho, dokud to nezní, tak jak má. 

 

Pravda je, že jsem celý život nevěděla, co chci dělat. Dělala jsem spíš to, co jsem musela, nebo k čemu mě to zaválo. Brala jsem to tak, že vše máme nalinkované, že si nemůžu vybrat. A tak jsem se v tom plácala, studovala, co mě sice zajímalo, ale jen pro vlastní potřebu (výživu a sport). Pak i pracovala v oboru jako specialista 5 let ve Walesu. Pomohla jsem spoustě lidem a byla to zajímavá práce a hlavně jsem milovala život v Británii.  Když jsem se vrátila domů, pracovala jsem jako lektorka angličtiny. Jenže celou dobu mi v tom něco chybělo - tvoření, kreativita, vášeň.

Začala jsem fotit. Tedy nezačala, protože focení jsem milovala už od malička. Jen jsem začala fotit víc. Absolvovala pár kurzů, pořídila si zrcadlovku, překonala strach a začala fotit za peníze, venku, i v atelieru. Myslela jsem si, že moje cesta bude taková ta klasická rodinná fotografka. Ale nakonec to dopadlo všechno úplně jinak. 

Focení mě uspokojuje v případě, že mám na každé ty fotky opravdu čas a vyhraju si s nimi. Když toho mám moc, stresuju se a spěchám, aby to bylo rychle hotové, protože se mi zakázky hromadí a už z toho nemám žádnou radost. Takže urdžuji režim svého fotografického podnikání ve škatulce pro radost a pak se mi opravdu daří z toho radost mít a dělám to s láskou. 

Dál učím angličtinu. 

V roce 2017 jsem začala překládat pro Stáňu Stiborovou (Mrázkovou) Podnikání z pláže. Což je jeden z top 10 českých projektů. Zjistila jsem, že tuto činnost opravdu dělám s vášní. Je to ta nejlepší práce, kterou jsem kdy dělala. Miluju přemýšlení nad jednotlivými slovy a čaruju tak, aby vše znělo jak má, a také aby to sedělo k tomu, jakým stylem je to napsané. 

A také jsem teď začala pracovat pro firmu Davida Kirše Smart Selling. 

Kromě toho mám dvě krásné děti a fajn muže se kterými ráda cestuju, když je možnost. 

 

 

Protože jsem si přišla tak nějak víc online než offline, rozhodla jsem se vytvořit skupinu lidí, které už nebaví učit se angličtinu nudně s knížkou, ale kdo chtějí jazyk používat a ještě se u toho projít na čerstvém vzduchu. 

Protože se sama potřebuju více hýbat a mluvit! 

 

 

 POJĎME SPOLU VYTVOŘIT NĚCO PARÁDNÍHO

 

 

Fotografie na míru

Po úvodní koznultaci zdarma je možné vytvořit ilustrační fotografie šité na míru přímo na váš web. Zde jsou dvě možnosti. Buď chcete zachovat originalitu a chcete být jediní, kdo je bude využívat nebo půjdou dál do prodeje zde. Od toho se odvíjí cena.

VÍCE INFO →

Portrétní focení

Váš web i vy toužíte po tom, abyste se prezentovali profesionálně. Nechte si nafotit fotografie, které vás vystihnou a probudí v návštěvníkovi důvěru ve vaši osobu i práci. Místo focení je Jihlava, (Praha, Brno o víkendu).

VÍCE INFO →

Překlady a výuka angličtiny

Ráda pro vás přeložím do angličtiny jakýkoliv text i s kontrolou rodilé mluvčí.

VÍCE INFO →

Přidejte se na Facebooku

Zůstaňte ve spojení. Tak budete informováni o nových balíčcích fotek, nebo o fotkách, které čas od času rozdávám zdarma a různých akcích na mé produkty.

VÍCE INFO →