ZAČÁTKY ...

Od malička jsem milovala foťáky. Moje maminka měla takový kovový na kinofilm v koženkovém pouzdře. Já si k němu čichala, protože voněl dobrodružstvím, vzpomínkami, kovem, tím filmem, a to se všechno dohromady mísilo v ten charakteristický nej foto parfém. 

První vlastní jsem si objednala za jedny z prvních ušetřených peněz v časopise Quelle, kdo si pamatuje :). Bylo mi asi deset. Byl to takový ten malý plastový černý krám 🙂 s kinofilmem, který se musel ručně navíjet malou kličkou.

Nebylo to vždycky jednoduchý. Když pocházíte z rodiny, kde od malička slýcháte, jak se uměním nejde uživit, je potřeba si najít nějakou pořádnou práci a hlavně nevybočovat.

Já holka z vesnice, která chodila ve vytahanejch teplácích a červených holinkách, na to přece nemám.

Ale zároveň byl uvnitř mě takový malý hlásek, který mi našeptával, že to není pravda, že někde tam venku existuje život, který může být barevný a plný dobrodružství. 

MAMINKA BYLA TROCHU ZOUFALÁ

Drahá maminka o mě jednou ve vzteku a beznaději přerazila i vařečku, když jsem zase nechápala nějaký domácí úkol z matematiky a jí už ruply nervy, na matematickou olympiádu mě ve škole fakt nikdy neposlali.

Teď už se té epizodě obě upřímně smějeme a je to takový rodinný folklor.

Můj život provázelo docela hodně nepřjietí sama sebe, které věřím, že napomohlo v rozvoji autoimunitního onemocní (Crohnova nemoc), která mi byla oficiálně diagnostikovaná v 25 letech a spoustu mě toho učí, i to, že se velmi zajímám o výživu.

Teď už vím, že tohle moje prožívání dalo mému životu potřebný rozměr, potřebnou hloubku, citlivost a empatii k ostatním, která je nejen pro focení velmi užitečná, i pro všechny kolem mě a pro mě samotnou. Čerpám z toho.

ŽIVOT VE WALESU

Na výšce jsem potřebovala "utéct" studovat do Walesu. To jsem ještě  sice ještě nevěděla, že sama před sebou stejně nezdrhnu, ale dalo mi to nesmírný rozhled. Už tam jsem kromě bojování s angličtinou víc a víc fotila, moře, lidi, hory.

Toulala jsem se v přírodě. A cítíla se konečně víc svobodná. Písek mezi prsty, vůně moře, vítr ve vlasech, pak vlastní pronajatý byt, kolo, auto, nový kraj, skvělá práce, kolegové, dobrodružství nadosah, kdykoliv jsem si vzpomněla. Konečně jsem cítila, že žiju svůj vlastní život.

Po 5 letech mi začalo být smutno po rodině a vrátila jsem se zpět do Česka.

PRÁSKLA JSEM DO TOHO

Mezitím jsem se stihla vdát za mého muže, kterého znám už 20 let, porodit dvě děti a založit si v Česku krásné zázemí.

V roce 2016 jsem začala fotit víc a víc a koncem roku brala svoje první placené zakázky.

Na focení miluju, že se můžete pořád posovuat dál a růst. Nikdy nejste na vrcholu, nikdy nejste u konce.

Odkrývám postupně, kdo jsem, opakovaně překračuju komfortní zónu a vylézám s kuží na trh. Odlupuju slupky a to se odráží zase zpět na mých fotkách.

JÁ A ONLINE SVĚT

Navštěvovala jsem různé workshopy, absolvovala online kurzy o focení, pracovala zároveň sama na sobě, četla seberozvojové knížky, kupovala si kurzy například od T. Harva Ekera, Marisy Peer, Joa Dispenzy a dalších českých i světově uznávaných autorů, včetně kurzů na focení iPhonem. 

Online svět mě nepřestával přitahovat a přivedl mě ke spolupráci s úspěšnými lidmi v online prostředí jako Stáňa Stiborová, které dělám pravidelně i podporu v jejím online kurzu Podnikání z pláže, Jana Bártíková (Linked akademie), Míša Měřínská (Magicky ženská), firma SmartEmailing. 

Zařadila jsem do nabídky focení i byznys potrét, který je vhodný zvlášť pro online podnikatele a fotografovala napřílad Davida Kirše, který je mi v životě velkou inspirací, a celý jeho tým MioWebu. 

TOUHA PO SVOBODĚ

Vnitřní svobodu jsem hledala na pouti ze Santiaga de Compostela, nebo se prošla s cizí skupinou na Shahaře a chodila týden v písku s velbloudy.

Uvědomila jsem si, že kdo brání v mojí cestě jsem vždycky jen já sama. Hledala jsem a neustále hledám cesty. 

Nyní jsem dozrála do fáze, že chci inspirovat ostatní k jejich osobní svobodě pomocí lepších fotek pro jejich byznys.

Lidi, kteří potřebují lepší fotky pro svoje vlastní podnikání, jednoduše iPhonem bez drahého vybavení a zrcadlovek, je to víc než možné.

Pojďme spolupracovat.

Martina Benáčková rodina

Reference na focení se mnou

Co o focení říkají mí spokojení klienti

Vybraly jsme si tě kvůli fotkám co si fotila před námi krásné upravené a přitom tak přirozené 🙂 Fotila si nám svatbu i malou Klárku a vše bylo skvělé od domluvy až po finální výsledek 😉 určitě bychom si tě vybrali znovu a všude jen doporučujeme 😉 dokonce i já co se tak nerad fotí jsem si focení užil 😉 a měl jsem velkou radost že si využila i možnost a tak trochu výzvu focení na zimním stadionu protože ty fotky jsou jednoznačně topovou záležitostí 😉 ještě jednou děkujeme moc a rádi se zase někdy ozveme třeba až se nám narodí ten chlapák 😀
Pavel Koumartatínek
My jsme měli kliku a stihli jsme focení jako jedni z posledních! Vybrali jsme si Tě tak trošku náhodně, manželovi bylo jedno, kdo nás přijede vyfotit. A byla to trefa do černého :)! Nejvíc jsme ocenili nabídku přijet k nám domů, protože focení s mimčem je náročnější. Maximálně jsme si to užili, byla to pohodička. S fotkami jsme naprosto spokojení a dostávám pochvaly, že máme krásné fotky (především mat zaujal). "Výhru" bych věnovala Tomovi, který sice brblal u focení, ale nakonec pronesl, že si to užil :-D. Děkujeme ❤️
Andrea Holánovámaminka
Bude to už skoro 2 roky, co nás Marťa fotila. Fotky byly perfektní a důkazem byly lajky u fotek 😀 Takže za nás maximální spokojenost. Holka s foťákem pro nás byla jasnou volbou a určitě až se jednou poštěstí, rádi bychom s ní zase podnikli miminkovské focení. ♥️♥️♥️
Dagmar Pavíčkovámaminka

Pár řádek od známých

Myslím, že na sobě tvrdě makáš a boříš, resp. neustále posouvás svoje vlastní limity. Jdeš si za tím, co tě baví a vystup z komfortní zóny bereš jako výzvu. 🌷
Monika
Krásná inspirativní duše.
Slávka
Well you know that you are my energy hero! Action woman who has a passion for travel and photography! And a lovely, lovely person.
Adrian
Jste dříč Martino a jdete si za svým což je dobře. Už jste mi jednou poradila a já si toho moc cením.....rád Vás sleduji.
Petr
Jsi jeden z mála lidí, kteří mi opravdu rozšiřují obzory a naučila jsem se díky tobě nové věci. Máš často úplně jiný pohled na svět a to mě fakt baví a obohacuje o nové myšlenky. Jsi hodně zajímavý člověk s pestrým životem a tu pestrost dokážeš předávat dál.
Lenka
Jsmi mi velkou inspiraci, poaouvas lidi dal. Nutis je prirozene vysrupovat z komfortni zony tak, ze jim to ani nedojde.. Proste si vazim toho, ze Te znam, jsi studnicw napadu a inspirace. Nic pro Tebe neni problem a na vse najdes reseni.. 😉
Peťa
Bavíš mě, ráda sleduji tvé události, nápady, líbí se mi jaký máš styl, jak plánuješ, výletuješ s dětmi. Za mě 👌
Jitka
Líbí se mi tvoje jemná a přitom velká síla. I když se osobně neznáme, tak máš skvělý drive a energii. Inspirovala jsi me nejvíc svoji svatojakubskou cestou a moc ráda sledují tvoje fotky. 😍
Verča
Marti, fascinuje mě, kolik máš talentů a kolik věcí zvládáš. Jak životní překážky dokážeš vnímat jako výzvy k ještě většímu posunu...a to vše s úsměvem a skromností.
Martina
Libí se mi tvoje energie, kterou dáváš do všeho čemu se věnuješ a překonáváš své hranice, asi to není jednoduché ale z povzdálí se zdá, že co si chces splnit prostě uděláš 😉 a často mě tím inspiruješ prostě zkusit to co bych ráda udělala já pro sebe ♥️
Peťa
Marti, moc tě neznám, ale působíš jako velmi křehká a zároveň silná osobnost. Víš co chceš a jdeš si za tím, i když víš, že to není lehká cesta..Vystupuješ z uniformity svým osobitým a nezaměnitelným způsobem... ❤️ Držím pěsti Královno 😉
Míla
Protože ne prostě, sice to obdivuju a závidim všem, že jsou něco a já jsem multiněco, co bych chtěla nacpat do té malé lahvičky s nápisem něco, ale nééé nééé prostě sice vím že ta prostornější lahvička je lepší, protože potřebuju ten rozmach, ale tak popřemýšlíme si přecejenom...neměla bych mít jen to jedno něco? 😃
Yoa

POTŘEBUJETE?

Vyfotit byznys portréty nebo rodinné fotografie či interiéry? Máte iPhone a chcete se ho naučit využívat naplno?

Fotografie

Pro domluvu focení mě můžete kontaktovat buď přes kontaktní formulář, po kliknutí na tlačítko nebo mi zavolejte.

iPhone fotografie

Milujete focení iPhonem stejně jako já?
PDF zdarma →